Jakich metali nie przyjmują skupy?
Wiele osób ma problem z zalegającym złomem na posesji. Jest ciężki, nieporęczny i nieestetyczny, dlatego często nie ma pomysłu na to, co z nim można zrobić. Jedną z opcji jest oddanie go do skupu złomu: nie tylko jest to doskonała okazja na zarobienie paru dodatkowych groszy, ale także wprowadzenie metalu ponownie do obiegu. Warto jednak pamiętać, że niektórych metali skupy złomu nie przyjmują. Jakich? Odpowiedź na to pytanie znajduje się w niniejszym artykule.
Czego nie można sprzedać w skupie złomu?
Jak już zostało wspomniane, skupy złomu mogą nie przyjąć niektórych metali, zgodnie z tym, co jest w ustawie. Ma to związek z możliwym źródłem pozyskania złomu, na przykład poprzez kradzież. Oto lista rzeczy, których nie można sprzedać w punkcie:
monety będące obecnie w legalnym obiegu,
elementy infrastruktury kolejowej,
znaki oraz barierki drogowe,
szyny kolejowe i fragmenty trakcji,
pokrywy oraz włazy od studzienek kanalizacyjnych,
AGD oraz elektrośmieci.
Warto pamiętać, że wyżej wymienionych przedmiotów nie można sprzedać, nawet gdy zostały nabyte w sposób legalny. Pułapką mogą być również rzeczy, które wyglądają, jakby były zrobione z metalu, a tak naprawdę zostały wykonane z tworzywa sztucznego.
Co można przynieść do skupu złomu?
Na szczęście powyższa lista jest naprawdę krótka i do skupu złomu można przynieść wszystkie pozostałe metalowe przedmioty. Będą to między innymi:
silniki, chłodnice oraz akumulatory samochodowe,
metalowe naczynia,
rury, pręty oraz elementy ogrodzenia,
aluminiowe puszki,
żaluzje,
blachy.
W zależności od materiału, złom będzie inaczej wyceniany. Zdecydowanie najlepszym surowcem jest złoto, które jest jednocześnie jednym z najrzadszych. Po drugiej stronie jest aluminium, które można spotkać na każdym kroku. Cena za kilogram będzie także zależała od miejsca, do którego złom zostanie przyniesiony. Jedną z możliwości jest skup RR Metal, firma, która oferuje także transport złomu.
Dlaczego warto sprzedawać złom?
Jak już zostało wspomniane, sprzedaż złomu niesie ze sobą same korzyści. Nawet po jednej wizycie można całkiem nieźle zarobić, a przecież złom można zbierać wszędzie: wystarczy się rozejrzeć, ile aluminiowych puszek leży na ulicy. Oprócz tego można wykorzystać już raz przerobiony metal, co jest dużo tańsze, niż wydobycie nowego.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana