Jakie metale kolorowe można oddać na skup?
Metale kolorowe powszechnie zalicza się do najbardziej wartościowych surowców wtórnych. Najlepszym sposobem na pozbycie się tego typu odpadów jest ich oddanie do profesjonalnego skupu. Sprzedaż metali kolorowych przynosi korzyści nie tylko dla środowiska naturalnego, ale także dla osoby, która zdecydowała się na ten krok. Dzięki niej można bowiem zyskać określoną sumę pieniędzy. Sprawdź, jakie metale kolorowe mogą trafić do skupu.
Metale kolorowe – co to takiego?
Pod pojęciem metali kolorowych najczęściej rozumie się surowce wyprodukowane z innych metali niż żelazo. Stąd też często nazywa się je metalami nieżelaznymi. Tego typu artykuły różnią się między sobą określonymi właściwościami mechanicznymi, fizycznymi oraz chemicznymi. Świetnie spełniają się one w roli przewodników cieplnych. Dlatego też wykorzystuje się je powszechnie w branży technicznej.
Do metali kolorowych odkupywanych przez takie firmy, jak JAR-KOR, zalicza się m.in. ołów, miedź, cynk, cynk, nikiel, mosiądz oraz aluminium. Grupę tę reprezentuje ponadto stal nierdzewna, a także narzędziowa. Wykonane z nich przedmioty po trafieniu na skup zwykle trafiają później do punktu recyklingu, gdzie dochodzi do ich przetworzenia. Surowce najpierw poddawane są obróbce mechanicznej, w trakcie której ściera się lakier z ich powierzchni. Później przeprowadza się proces ich przetapiania. Co istotne, przedmioty wyprodukowane z metali kolorowych pochodzących z odzysku wyróżniają się wysoką jakością wykonania. Recykling nie powoduje bowiem utraty właściwości danego surowca.
Jakie przedmioty najczęściej oddaje się do skupu metali kolorowych?
Skupy metali kolorowych przyjmują różne przedmioty. Można do nich zaliczyć m.in.:
silniki i chłodnice samochodowe;
puszki i kable aluminiowe;
miedziane przewody;
mosiężne uchwyty i gałki;
żaluzje, a także kapsle i nakrętki z aluminium;
zasilacze do komputerów z telefonów.
Skup metali kolorowych w Swarzędziu oferuje zainteresowanym osobom korzystne warunki współpracy. Na aktualną cenę skupu wpływają różne czynniki. Wśród nich należy wymienić przede wszystkim bieżącą wartość rynkową danego metalu oraz jego rodzaj. Rzadsze metale nieżelazne (np. wolfram, molibden) zazwyczaj są droższe. Zwykle można je jednak odsprzedać tylko w wyspecjalizowanych miejscach.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana