Zbiorniki na AdBlue rekomendowane dla stacji paliw

Spis treści
- Jak odbywa się dystrybucja AdBlue na stacji paliw?
- Wyposażenie zbiorników przeznaczonych do intensywnej eksploatacji przez wielu użytkowników
- Polecane modele
Zbiorniki na wodny roztwór mocznika dla stacji paliw są dostępne w wielu pojemnościach. Gwarantują szybką i bezproblemową dystrybucję AdBlue. Wyposażone w szereg funkcji pozwalają monitorować temperaturę i poziom cieczy. Specjalne zabezpieczenia chronią magazynowaną substancję przed czynnikami zewnętrznymi. Jakie zbiorniki są rekomendowane dla stacji paliw?
Jak odbywa się dystrybucja AdBlue na stacji paliw?
Sprzedaż AdBlue odbywa się na większości popularnych stacji paliw w Polsce. Dystrybutory z płynem można spotkać m.in. na stacjach sieci Shell, PKN Orlen czy BP. Substancja dociera do punktów docelowych w cysternach, które spełniają określone normy jakości. Wymaga się, aby samochody przeznaczone do przewozu AdBlue (jak również zbiorniki) spełniały wytyczne normy ISO 22241, tzn. były wykonane ze stali nierdzewnej i miały izolację termiczną. AdBlue przepompowuje się do stacjonarnych dystrybutorów usytuowanych na gruncie lub pod powierzchnią ziemi. Często znajdują się one tuż obok stanowiska do szybkiego tankowania oleju napędowego. Tankowanie płynu w pojeździe odbywa się za pomocą nalewaka. Aby zapobiec błędom w czasie tankowania, w pobliżu zbiornika AdBlue na stacji paliw często można zobaczyć naklejki informujące, że płynu nie wolno wlewać do baku.
Przeczytaj również: Jakie są wymagania techniczne dla zbiorników przeznaczonych do AdBlue?
Wyposażenie zbiorników przeznaczonych do intensywnej eksploatacji przez wielu użytkowników
Zbiorniki przeznaczone to użytkowania na stacjach paliw mają wbudowane systemy zapewniające stałą temperaturę płynu i bezpieczeństwo użytkowników. Nowoczesne zbiorniki są najczęściej wyposażone w termoizolację, liczniki, pompy, kompresory i systemy grzewcze. Pełną specyfikację popularnych modeli można znaleźć np. w sklepie ze zbiornikami MiM ze Szczecina. Bardzo pomocne są również urządzenia do telemetrii. Celem telemetrii jest zdalne sterowanie, poprawienie błędów, ostrzeganie przed awariami, przesyłanie wszelkich danych do systemu informacyjnego, po to, aby móc z nich korzystać w przyszłości.
Polecane modele
Najlepiej wybrać zbiornik dwupłaszczowy o pojemności kilku tys. l., dzięki czemu uniknie się potrzeby częstego uzupełniania. Rekomendowane przez nas zbiorniki to:
-
kontenery JFCBlue® ze zintegrowanym systemem dystrybucyjnym,
-
kontenery SlimLine Edge Kingspan.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Polecane firmy
-
Gok Regler Und Armaturen Polska Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnością
Gazownictwo woj. wielkopolskie63-400 Ostrów Wielkopolski, Traugutta 126
-
Murkam Leon Czerwiński
Budowlane materiały - granity, marmury woj. pomorskie83-304 Kawle Dolne, Rzemieślnicza 87